728 x 90 Reklam Alanı

Akit Gazetesi, çocuk yaşta evliliği savunan haber yaptı

Akit Gazetesi, çocuk yaşta evliliği savunan haber yaptı

Yeni Akit Gazetesi, 11 Ocak Cumartesi günü yaptığı haberde çocuk yaşta evliliği savundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir toplantıda dile getirdiği ‘gençler 30 yaşına gelmiş evlenmiyorlar’ eleştirisinden yola çıkarak, çocuk yaşta evliliği savunan bir habere imza attı.

Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde bir toplantıda söylediği,  “Batı çöküyor. Niye? Aile kurumu diye bir kavram kalmamış. Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor. Çoğu 30’u aşkın evleniyor ya da çoğu evde kalıyor. Böyle bir şey olur mu ya? Evlilik dışı hayat biçimi özendirilmeye çalışılıyor. Aman bunlara dikkat edin” sözleri üzerine Yeni Akit Gazetesi bir haber yaptı. Erdoğan’ın sözlerini çarpıtarak, ‘Erdoğan genç evlilere umut verdi’ başlıklı haberde, 18 yaşından önce evliliği savundu. Haberde, “Önce gün Külliye’de yaptığı konuşmada, evlilik yaşının 30’lara kadar sarkmasını eleştiren Erdoğan, genç evlilik mağdurlarının yüreğine su serpti. Genç evliliklerin en önemli sebeplerinden birinin de genç yaşta helal evlilik yapanların ‘istismarcı’ yaftası ile zindanlara atılması olduğunu ifade eden mağdurlar, “Bu korku evlilikleri geciktiriyor. Meclis bu kanayan yaraya el atsın” ifadelerini kullandı. Genç evliliğin bereket getirdiği ifade edildi.

ABD’nin evlilik yaşının 14’e indirdiği iddia edildi

Haberde Türkiye’de 18 yaş altında evlenenlerin hapse atıldığı, ABD’de ise gayrimeşru ilişkilerin önüne geçmek ve nüfusu artırmak için evlilik yaşının 14’e düşürüldüğü ve genç evlilere aylık yardım yapıldığı iddia edildi. Bu konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi: Türkiye’de 18 yaş altında evlenen gençler zindanlarda çürütülürken, ABD’de gayrimeşru ilişkilerin önene geçmek ve nüfusu artırmak için evlilik yaşının 14’e kadar düşürülüyor ve genç evlilere aylık 450 dolar para yardımında bulunuluyor. Almanya, İngiltere, Hollanda, İtalya, Portekiz, Avustralya, Norveç gibi ülkelerde de evlilik yapı 16’ya kadar düşürülmüş durumda”.

Bu tür haberlerle çocuk gelinleri teşvik edenleri şiddetle kınıyoruz. Çocuk evlilikleri teşvik eden bu Gazete, haberi hazırlayan ve yayınlayanların bir gün yargı önüne çıkartılması ve çocuklarımız için gerekli cezayı almalarını diliyoruz. Umarız, çocuklarımızı düşünen bir Savcı çıkar ve bu ifadeler için soruşturma açar.

İşte o haber:

Admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos