Cumhuriyet Kadınları Derneği Şube Başkanı Cennet Kasapoğlu’ndan Türk Kadınlarına Çağrı  

Cumhuriyet Kadınları Denizli Şube Başkanı Cennet Kasapoğlu, 5 Aralık Kadına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 84. yıldönümü kutlayan bir açıklama yaptı. Cennet Kasapoğlu,  “Bir kez daha Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını minnetle anıyorum. ‘Kadına Seçme Ve Seçilme Hakkı Verilmesi’ biz kadınlar için çok önemlidir. Çünkü kadın ‘kul’ olmaktan çıkıp toplumun bir bireyi haline gelmiştir. Cumhuriyet ve kazanımları kadınların ve çocukların en büyük koruyucusu olmuştur ve olmaya devam edecektir. Öyleyse kadınları korumak için Cumhuriyete, Cumhuriyeti korumak içinse kadınlara ihtiyaç vardır” dedi.

“Kadınlar Cumhuriyete Sahip Çıkıyor”

Dünkü Kuva- yi Milliye kadınlarının bugünün Cumhuriyet Kadınları olduğunu söyleyen Cennet Kasapoğlu, “Bundan yaklaşık 100 yıl önce vatan tehlikedeyken mücadele eden, cephede koşan, mermi taşıyan, yok olanı var eden Kuva-yi Milliye Kadınlarımız vardı. Şimdi ise Ulu Önder Atatürk’ün yolundan yürüyen, Cumhuriyet ve kazanımlarına sahip çıkan, ülkenin birlik ve bütünlüğünü savunan, mücadele eden, ben de varım diyen, haksız ve hukuksuz uygulamalara itiraz eden Cumhuriyet Kadınları vardır” ifadelerini kullandı.

Kadınlara örgütlenin çağrısı yapan Başkan Kasapoğlu, “Kadın hakları ihlali, cinayetleri ve çocuk istismarının arttığı, Cumhuriyete saldırıların arttığı, ülke bütünlüğümüzün tehdit altında olduğu bu süreçte bireysel söylemlerin paylaşımların bir işe yaramadığı esas olanın kadınların ve toplumun birlikte örgütlü mücadele ile savunulacağının bilincindeyiz. Tüm kadınlarımızı da birlikte olmaya davet ediyorum”  diye konuştu.

 

Paylaş